Zakupy spożywcze online z dostawą do domu

Podpowiedzi wyszukiwania

KategorieKategorie sklepu
Urodziny Frisco
Rabatówka
Outlet
Promocje
Nowości
Dla Biura
Informacje o dostawieMetody płatności
Warzywa i owoceZ piekarni i cukierniNabiał, jaja, seryMięso i wędlinyRyby i owoce morzaMrożoneSpiżarniaDania gotoweSłodycze, przekąski, bakalieKawa, herbata, kakaoAlkoholeBoxy prezentoweNapojeDla malucha i rodzicówKosmetyki i higiena osobistaDomowe porządkiDla zwierzątAkcesoria do domuArtykuły biurowe i szkolneZdrowie i suplementyBIOLokalni dostawcy
Strona główna
Spiżarnia
Bakalie
Pestki i nasiona
Nasiona chia
SANTE Chia - nasiona szałwii hiszpańskiej bezglutenowe
Chia   nasiona szałwii hiszpańskiej bezglutenowe SANTE 250g
Najedź kursorem, żeby powiększyć zdjęcie
4.9
z 68 opinii

SANTE Chia - nasiona szałwii hiszpańskiej bezglutenowe

250 g
SANTE
Poza UE

Cena9,99 zł
39,96 zł/kg

Sprzedawcą produktu jest Frisco S.A.

Do koszyka
Kod pocztowy

Pełny asortyment

Dostawa Frisco VAN


Opis produktu

Chia (szałwia hiszpańska) jest jedną z najstarszych roślin uprawnych. Dawniej ceniona przez Inków i Azteków. Nazywana przez Indian „pokarmem dla biegaczy" lub „cudownym ziarnem". Nasiona chia są powszechnie cenione za swoje unikalne właściwości: - nie zawiera cukrów; - bardzo niska zawartość soli; - naturalne źródło białka; - wysoka zawartość błonnika; - wysoka zawartość: wapnia, magnezu, żelaza i fosforu; - wysoka zawartość: kwasów tłuszczowych Omega-3. Zawarty w nasionach chia kwas alfa-linolenowy (ALA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie.** Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Kwas oleinowy jest tłuszczem nienasyconym. Fosfor przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.** ** Już 15 g nasion chia spożywanych regularnie w ramach zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia, pomoże osiągnąć powyższy efekt zdrowotny. Nasiona chia są podstawą wielu inspiracji kulinarnych i znajdują zastosowanie jako: - dodatek do wypieków (pieczywa i ciast); - dodatek do dań (zup, gulaszu/bigosu, potraw na bazie warzyw); - dodatek do sałatek, płatków śniadaniowych (owsianki, musli); - dodatek do produktów mlecznych (jogurtu, kefiru); - dodatek do koktajli owocowych (na bazie mleka lub napojów roślinnych). Żywność funkcjonalna - Na zdrowie! Żywność funkcjonalna - to żywność zawierająca substancje bioaktywne, takie jak błonnik, prebiotyki, witaminy, składniki mineralne i inne. Dzięki nim żywność funkcjonalna wykazuje korzystny wpływ na jedną lub więcej funkcji naszego organizmu.


Cechy

wysoka zawartość Omega-3


SANTE Chia - nasiona szałwii hiszpańskiej bezglutenowe


Produkt dostępny
Data przydatności: 17.01.2028
Tagi
wegetariański
bezglutenowy

Wartości odżywcze
Wartość energetyczna (kJ)
1924.00 kJ
22.9%
Wartość energetyczna (kcal)
467.00 kcal
23.4%
Tłuszcz (g)
34.00 g
48.6%
w tym kwasy tłuszczowe nasycone (g)
2.80 g
14.0%
w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone (g)
1.80 g
w tym kwasy tłuszczowe wielonienasycone (g)
28.00 g
Węglowodany (g)
< 0.50 g
w tym cukry (g)
0.00 g
0.0%
Błonnik (g)
34.00 g
Białko (g)
23.00 g
46.0%
Sól (g)
0.04 g
0.7%
Potas (mg)
407.00 mg
20.4%
Wapń (mg)
624.00 mg
78.0%
Fosfor (mg)
860.00 mg
122.9%
Żelazo (mg)
9.60 mg
66.7%
Magnez (mg)
335.00 mg
89.2%
Dzienna porcja obliczona na podstawie wartości energetycznej dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal) na 100 g produktu.Twoje zapotrzebowanie może być wyższe lub niższe.

Opakowanie

Wszystkie prezentowane opinie pochodzą od faktycznych konsumentów tego produktu.
4.9
68 opinii klientów z całego okresu
zebranych i zweryfikowanych przez
TrustMate logoTrustMate logo
5
91%
4
9%
3
0%
2
0%
1
0%
Jak zbieramy opinie?
Opinie klientów
Wyczyść
Szukaj
Vadzim
zweryfikowano
Zgłaszam
💯💯💯
21.01.2026
0
0
katarzyna
zweryfikowano
Zgłaszam
czyste niezmącone ziarenka❤️
16.06.2025
0
1

Brak opinii dla wybranych filtrów

zdjęcie produktu
Pokaż tłumaczenie
Pokaż oryginał
Komentarz sklepu

Ocena klienta: Dobrze: Doskonale
Dodano:
Parametry
Cena za kg:
39,96 zł/kg
Sprzedawca:
Frisco S.A.
Waga:
250 g
Dostawca:
SANTE
Marka:
SANTE
EAN:
5900617016492
Cena za kg:
39,96 zł/kg
Waga:
250 g
Marka:
SANTE
Sprzedawca:
Frisco S.A.
Dostawca:
SANTE
EAN:
5900617016492

Przygotowywanie i przechowywanie

Przygotowanie i stosowanie

Sposób użycia: Nasiona chia mają szerokie zastosowanie. Można je spożywać bezpośrednio w całości, zmielone na proszek lub w formie puddingu: namaczając w wodzie, mleku, napojach roślinnych w proporcji: łyżeczka nasion - 4-6 łyżeczek płynu. Spożycie nasion szałwii hiszpańskiej powinno wynosić nie więcej niż 15 g (3 łyżeczki) dziennie.


Przechowywanie

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.


Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Przepisy

Odżywczy owocowy koktajl z chia Składniki: 2 łyżeczki nasion chia, szklanka mleka bądź napoju roślinnego, banan, awokado, łyżka miodu lub ksylitolu Sante. Sposób przygotowania: Chia zalać letnim mlekiem. Odstawić na kilka minut, aż nasiona napęcznieją. Zmiksować z rozdrobnionymi owocami i miodem. Spożyć po przygotowaniu.


Informacje producenta

Marka

Sante


Marka standaryzowana

MarkaSante

Podmarka

Podmarka Skarby Ziemi


Opis produktu

Chia (szałwia hiszpańska) jest jedną z najstarszych roślin uprawnych. Dawniej ceniona przez Inków i Azteków. Nazywana przez Indian „pokarmem dla biegaczy" lub „cudownym ziarnem". Nasiona chia są powszechnie cenione za swoje unikalne właściwości: - nie zawiera cukrów; - bardzo niska zawartość soli; - naturalne źródło białka; - wysoka zawartość błonnika; - wysoka zawartość: wapnia, magnezu, żelaza i fosforu; - wysoka zawartość: kwasów tłuszczowych Omega-3. Zawarty w nasionach chia kwas alfa-linolenowy (ALA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie.** Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Kwas oleinowy jest tłuszczem nienasyconym. Fosfor przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.** ** Już 15 g nasion chia spożywanych regularnie w ramach zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia, pomoże osiągnąć powyższy efekt zdrowotny. Nasiona chia są podstawą wielu inspiracji kulinarnych i znajdują zastosowanie jako: - dodatek do wypieków (pieczywa i ciast); - dodatek do dań (zup, gulaszu/bigosu, potraw na bazie warzyw); - dodatek do sałatek, płatków śniadaniowych (owsianki, musli); - dodatek do produktów mlecznych (jogurtu, kefiru); - dodatek do koktajli owocowych (na bazie mleka lub napojów roślinnych). Żywność funkcjonalna - Na zdrowie! Żywność funkcjonalna - to żywność zawierająca substancje bioaktywne, takie jak błonnik, prebiotyki, witaminy, składniki mineralne i inne. Dzięki nim żywność funkcjonalna wykazuje korzystny wpływ na jedną lub więcej funkcji naszego organizmu.


Oświadczenia żywieniowe

nie zawiera cukrów

bardzo niska zawartość soli

naturalne źródło białka

wysoka zawartość błonnika

wysoka zawartość: wapnia, magnezu, żelaza i fosforu

wysoka zawartość: kwasów tłuszczowych Omega-3


Informacje dot. stylu życia

Bez cukru


Podzielony opis produktu

Nazwa funkcjonalna Chia nasiona szałwii hiszpańskiej

Produkty z kategorii Nasiona chia

5.0
z 74 opinii
BIG NATURE Chia - nasiona szałwii hiszpańskiej 300 g

BIG NATURE

Chia - nasiona szałwii hiszpańskiej

300 g
36,63 zł/kg
Cena promocyjna10,99 zł
11,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Do koszyka
Przydatny do 09-10-2027
4.9
z 68 opinii
SANTE Chia - nasiona szałwii hiszpańskiej bezglutenowe 250 g

SANTE

Chia - nasiona szałwii hiszpańskiej bezglutenowe

250 g
39,96 zł/kg
Cena9,99 zł
Do koszyka
Przydatny do 17-01-2028
5.0
z 30 opinii
HEBAR Chia - nasiona szałwii hiszpańskiej 400 g

HEBAR

Chia - nasiona szałwii hiszpańskiej

400 g
49,97 zł/kg
Cena19,99 zł
Do koszyka
Przydatny do 30-11-2027
4.9
z 26 opinii
BIG NATURE Śliwki suszone 1 kg

BIG NATURE

Śliwki suszone

1 kg
31,99 zł/kg
Cena31,99 zł
Do koszyka
Przydatny do 31-01-2027

Produkty marki SANTE

5.0
z 66 opinii
SANTE Soczewica czerwona 350 g

SANTE

Soczewica czerwona

350 g
14,26 zł/kg
Cena promocyjna4,99 zł
5,30 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Do koszyka
Przydatny do 27-11-2027
4.9
z 219 opinii
SANTE Cukier trzcinowy Demerara nierafinowany 500 g

SANTE

Cukier trzcinowy Demerara nierafinowany

500 g
9,98 zł/kg
4,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
6,99 zł
cena za 1 szt.
Do koszyka
Przydatny do 12-02-2027
4.9
z 49 opinii
SANTE Granola z brownie i wiśniami 300 g

SANTE

Granola z brownie i wiśniami

300 g
23,30 zł/kg
Cena promocyjna6,99 zł
7,95 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Do koszyka
Przydatny do 22-01-2027
5.0
z 31 opinii
SANTE Go on baton energy 45 g

SANTE

Go on baton energy

45 g
53,11 zł/kg
2,39 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
3,55 zł
cena za 1 szt.
Do koszyka
Przydatny do 10-01-2027
4.9
z 90 opinii
SANTE Płatki owsiane błyskawiczne (pełnoziarniste) 500 g

SANTE

Płatki owsiane błyskawiczne (pełnoziarniste)

500 g
7,98 zł/kg
Promocja
Cena promocyjna3,99 zł
4,29 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Do koszyka
Przydatny do 02-02-2027
5.0
z 40 opinii
SANTE Granola z orzechami i miodem 300 g

SANTE

Granola z orzechami i miodem

300 g
23,30 zł/kg
Cena promocyjna6,99 zł
7,95 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Do koszyka
Przydatny do 10-12-2026
4.9
z 98 opinii
SANTE Płatki owsiane górskie extra (pełnoziarniste) 500 g

SANTE

Płatki owsiane górskie extra (pełnoziarniste)

500 g
7,98 zł/kg
Promocja
Cena promocyjna3,99 zł
4,29 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Do koszyka
Przydatny do 02-02-2027
4.9
z 39 opinii
SANTE CRUNCHY Baton zbożowy żurawinowo-malinowy z polewą jogurtową 40 g

SANTE CRUNCHY

Baton zbożowy żurawinowo-malinowy z polewą jogurtową

40 g
38,75 zł/kg
1,69 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
1,85 zł
cena za 1 szt.
Do koszyka
Przydatny do 17-01-2027
5.0
z 5 opinii
SANTE Go on Ciastko proteinowe o smaku brownie bez dodanego cukru 50 g

SANTE

Go on Ciastko proteinowe o smaku brownie bez dodanego cukru

50 g
79,80 zł/kg
3,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
5,29 zł
cena za 1 szt.
Do koszyka
Przydatny do 09-12-2026
5.0
z 135 opinii
SANTE Pasta orzechowa SMOOTH (bez dodatku cukru i soli) bezglutenowa 500 g

SANTE

Pasta orzechowa SMOOTH (bez dodatku cukru i soli) bezglutenowa

500 g
19,98 zł/kg
Cena9,99 zł
Do koszyka
Przydatny do 02-02-2027
4.9
z 60 opinii
SANTE FIT Ciasteczka zbożowe z morelą bez cukru 10 szt. 300 g

SANTE FIT

Ciasteczka zbożowe z morelą bez cukru 10 szt.

300 g
29,97 zł/kg
Cena8,99 zł
Do koszyka
Przydatny do 23-01-2027
4.8
z 37 opinii

23% taniej

SANTE GO ON! Baton proteinowy 33% słony karmel 50 g

SANTE GO ON!

Baton proteinowy 33% słony karmel

50 g
79,80 zł/kg
Promocja
Cena promocyjna3,99 zł
5,15 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Do koszyka
Przydatny do 09-11-2026
4.7
z 30 opinii

23% taniej

SANTE GO ON! Baton proteinowy 33% czekoladowy 50 g

SANTE GO ON!

Baton proteinowy 33% czekoladowy

50 g
79,80 zł/kg
Promocja
Cena promocyjna3,99 zł
5,15 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Do koszyka
Przydatny do 13-12-2026
5.0
z 46 opinii
SANTE Musli tropikalne z daktylami, ananasem i papają 350 g

SANTE

Musli tropikalne z daktylami, ananasem i papają

350 g
19,57 zł/kg
Promocja
Cena promocyjna6,85 zł
7,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Do koszyka
Przydatny do 22-01-2027
4.8
z 16 opinii
SANTE CRUNCHY Baton zbożowy z orzechami i migdałami 35 g

SANTE CRUNCHY

Baton zbożowy z orzechami i migdałami

35 g
44,29 zł/kg
1,69 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
1,85 zł
cena za 1 szt.
Do koszyka
Przydatny do 21-01-2027
4.9
z 29 opinii
SANTE Musli tradycyjne z rodzynkami i migdałami 350 g

SANTE

Musli tradycyjne z rodzynkami i migdałami

350 g
17,69 zł/kg
Promocja
Cena promocyjna6,19 zł
6,59 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Do koszyka
Przydatny do 17-01-2027

Dostawa

  • Koszt i obszar dostawy
  • Metody Płatności
  • Terminy dostawy
  • Reklamacje i zwroty

Oferta

  • Gazetka Frisco
  • Nowości
  • Promocje
  • Bestsellery
  • Nasze marki
  • Rabat na pierwsze zakupy

O Frisco

  • Poznaj nas
  • KDR
  • Frisco Friends
  • Aktualności
  • Kontakt dla mediów
  • Opinie

Informacje

  • Pomoc
  • Dane firmy
  • Regulaminy
  • Polityka prywatności i cookies

Gdzie jesteśmy

  • Warszawa
  • Kraków
  • Poznań
  • Katowice
  • Wrocław
  • Gdańsk
  • Gdynia
  • Sopot
  • Łódź

Kontakt

bok@frisco.pl

(+ 48) 22 331 50 00

pon. - pt. 7.00 - 22.00

sob. - niedz. 8.00 - 21.00

Obserwuj nas

Zmień język

Polski - PL
English - EN
Pobierz z Google PlayPobierz w App Store